KONST / Litografier / Färglitografi 15989206
nr 1598 9206
Karl-Erik Häggblad
(1924-2003), Sverige
Signerad, numrerad 95/150, daterad -77. Färglitografi, bildmått: 44x36 cm, yttermått inklusive ram: 65x52 cm
Karl-Erik Häggblad, svensk målare, grafiker och skulptör född 1924, död 2003.
måndag 19 februari 2024
kl 20:08:44
Karl-Erik Häggblad
Läs mer om Karl-Erik Häggblad